film

Warcraft obawia się konkurencji? Universal Pictures podaje daty premier nadchodzących filmów

Dla jednych zmiana daty to dobra wiadomość, dla innych – niekoniecznie. Dwa dni temu pisaliśmy o tym, jak cieszy się ze zmiany daty premiery Gwiezdnych Wojen: Epizodu VII reżyser filmu, J.J. Abrams, a teraz dowiadujemy się, że Universal Pictures wraz z Legendary Pictures przesuwają datę długo oczekiwanego i zapowiadanego już w 2006 roku Warcrafta, z dnia, w którym oba filmy miały mieć premierę na dzień oddalony o prawie trzy miesiące. Oprócz tego podaje daty dwóch innych filmów, projektu, nad którym pracuje Michael Mann (na razie pozostawiony bez tytułu) oraz Seventh Son.

Całość oficjalnej notatki prasowej przetłumaczona poniżej:

Film studia Legendary Pictures (projekt Michaella Manna bez tytułu) zostanie wydany przez Universal Pictures w piątek, 16 stycznia 2015 roku.

 

Film studia Legendary Pictures, Seventh Son, zostanie wydany w 3D przez Universal Pictures w piątek, 6 lutego 2015 roku.

 

Film studia Legendary Pictures, Warcraft, zostanie wydany w 3D przez Universal Pictures, a data premiery zostaje przesunięta z 18 grudnia 2015 na 11 marca 2016 roku.

 

O projekcie Michaela Manna bez tytułu

 

Umieszczony w świecie pochłoniętym przez cyberprzestępczość film podąża śladami zwolnionego warunkowo skazańca i jego amerykańskich i chińskich współpracowników, którzy ścigają znaczącą grupę cyberprzestępców z Chicago do Los Angeles, Hong Kongu i Dżakarty. Reżyserem i producentem filmu jest Michael Mann, a gwiazdami Chris Hemsworth, Viola Davis, Tang Wei i Wang Leehom. Scenariusz opracowują Morgan Davis Foehl i Michael Mann. Wspólnie z Mannem producentami ze strony Legendary są Thomas Tull i Jon Jashni, a producentami wykonawczymi Alex Garcia i Eric McLeod.

 

O Seventh Son

 

W czasie, gdy współistnieją zaklęcia, legendy i magia, samotny, jedyny wojownik z mitycznego zakonu (zdobywca Oscara, Jeff Bridges) wyrusza na poszukiwania przepowiedzianego bohatera o niesamowitych mocach, ostatniego Siódmego Syna (Ben Barnes). Wydarty ze swojego cichego i spokojnego życia jako pomocnika na farmie, młody bohater pędzi na wyzywającą przygodę u boku swego zaprawionego w boju mentora, by zgładzić mroczną królową (Julianne Moore) i jej armię nadprzyrodzonych zabójców, których rozesłała po ich królestwie. Film nakręcił Sergei Bodrow w oparciu o scenariusz Matta Greenberg’a, Charlesa Leavitt’a i Steve’a Knight’a, który został napisany na podstawie książki Zemsta Czarownicy autorstwa Josepha Delaney’a. Producentami filmu są Basil Iwanyk, Thomas Tull i Lionel Wigram, producentami wykonawczymi Jon Jashni, Brent O’Connor i Alysia Cotter, a współproducentami Jillian Share i Erica Lee. Film zostanie wydany w 3D.

 

O Warcraft

 

Film Legendary Pictures, Warcraft, to epicka opowieść w 3D na podstawie uznanego na całym świecie uniwersum Blizzard Entertainment. Film zostanie wyreżyserowany przez Duncana Jonesa (Moon, Kod nieśmiertelności). Scenariusz napisał Charles Leavitt, a przerobił Duncan Jones. Producentami są Charles Roven, Thomas Tull, Jon Jashni i Alex Gartner, producentami wykonawczymi Stuart Fenegan, Jillian Share i Brent O’Connor, a współproducentem jest Chris Metzen z Blizzard Entertainment.

No cóż. Może Legendary Pictures chce uczcić dziesięciolecie planowania filmu wydaniem go? Lub studio we współpracy z Universal stwierdziło, że Gwiezdne Wojny są jednak zbyt mocną konkurencją. Tak czy inaczej, Warcraft ponownie się oddala. Oby już ostatni raz.

Źródło: Legendary Pictures

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści