designnews

Wanna, na którą zawsze znajdzie się miejsce

SPAcer to wbrew pozorom wanna. Wanna, która jest pomysłem polskiego projektanta – Dominika Chojnackiego. Jej nazwa pochodzi od angielskiego słowa „space” oznaczającego przestrzeń.

Marzyliście o siedzeniu w wannie z książką w ręku, ale zbyt mała powierzchnia łazienki nie pozwalała wam na ten luksus? SPAcer jest składaną wanną, stworzoną z lekkich komponentów i wyposażoną dodatkowo w hydromasaż. Po zażytej kąpieli, wystarczy lekko unieść wannę do pionu. Jej kształt ogranicza zużycie wody. 

Co ciekawe taki na taki pomysł wpadł już 80 lat temu Józef Feiner z Krakowa. Stworzył on składaną, dwudzielną wannę, którą nasi dziadkowie mogli używać zarówno do kąpieli, jak i do moczenia stóp. W tamtych czasach wanna była „przedmiotem zbytku” zarezerwowanym tylko dla elit. Feiner umożliwił ludziom czerpanie radości z kąpieli. Ten wymyślny, stosunkowo niedrogi przedmiot składał się z płaszcza wykonanego z giętkiego materiału i nieprzemakalnego płótna konopnego, pokrytego warstwą kauczuku. Można go było sprawnie złożyć i zawiesić na ścianie w łazience lub pokoju. Opis patentu możecie zobaczyć w PDF pod tym linkiem

[Yanko Design]
Zdjęcia: yankodesign.com

podobne treści

  • acufa

    I wanna that wanna!

  • monajola9

    do polecenia architektom wnętrz -idealna do KAWALEREK!

  • annalowicka

    i do POLEŻENIA i do POSTANIA! aku-ku SZUKAJ mnie! a jak mnie nie znajdziesz to jestem w WANNIE!