film

Walt Disney Pictures z prawami do dystrybucji przyszłych filmów o przygodach Indiany Jonesa

Pomimo faktu, że Walt Disney Pictures zakupiło Lucasfilm w ubiegłym roku, najwięcej uwagi skupiało się na nadchodzących Gwiezdnych Wojnach: Epizod VII, a przyszłość Indiany Jonesa pojawiała się tylko w krótkich wzmiankach. Teraz studia Disney i Paramount Pictures ogłosiły, że osiągnęły porozumienie marketingowe i dystrybucyjne odnoszące się do tej serii.

Porozumienie powoduje, że Disney otrzymuje prawa dystrybucyjne i marketingowe do przyszłych filmów w dodatku do posiadanych już praw, które firma zyskała zakupując Lucasfilm. Paramount nadal będzie odpowiedzialny za dystrybucję pierwszych czterech filmów i otrzyma finansowe udziały z przyszłych filmów.

George Lucas rozmawiał na temat piątego filmu już w 2011 roku, historia otaczająca film miała być już w przygotowaniu, Jednak brakowało MacGuffina. MacGuffin to termin spopularyzowany przez Alfreda Hitchcocka, a odnosi się do przedmiotu, osoby, w zasadzie czegokolwiek, co napędza scenariusz, wokół czego tworzony jest film. MacGuffinem była w Poszukiwaczach zaginionej Arki sama Arka Przymierza, w Świątyni Zagłady były to kamienie Sankara, w Ostatniej krucjacie Indy poszukiwał świętego Graala, a w Królestwie Kryształowej Czaszki była to tytularna czaszka. Jak sądzicie, jakiego artefaktu powinien poszukiwać Henry Jones Jr. w kolejnej, piątej części serii?

Zdjęcie: Wikipedia

podobne treści