biznesnewssamochody

W Warszawie rusza pierwszy całkowicie elektryczny system car sharingowy

Od dziś po Warszawie będzie można poruszać się samochodami BMW i3 ora BMW i3S będącymi częścią floty innogyGO! – w pełni elektrycznego systemu car sharingu.

Innogy od kilku już lat rozwija w Polsce sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz oferuje usługi i produkty mające na celu popularyzację transportu elektrycznego. Teraz firma zdecydowała o uruchomieniu w Warszawie usługi współdzielenie elektrycznych samochodów.

Flota samochodów w stolicy ma liczyć docelowo 500 samochodów. W znakomitej większości będą to elektryczne BMW i3, jednak wypożyczyć będzie także można sportową wersję i3S. Aby skorzystać z usługi, konieczne będzie pobranie aplikacji dostępnej na Androida i iOSa. W aplikacji musimy się jeszcze zarejestrować i podać swoje dane. Po tym kroku można już wypożyczać samochód na minuty.

W przypadku BMW i3 wypożyczonego w ramach innogyGO! mówimy o 1,19 złotego za minutę, zaś BMW i3S opłata wynosi 1,49 złotego za minutę. Aby zachęcić użytkowników do korzystania z usługi, pierwsza podróż o długości do 15 minut kosztuje 1 grosz. Dla klientów, którzy chcieliby korzystać z usługi dłużej firma oferuje dodatkowe pakiety, które kosztują 239 zł i 299 złotych.

Elektrycznymi samochodami innogyGO!, tak jak innymi samochodami elektrycznymi, będzie można poruszać się po buspasach. Będzie można je także za darmo zaparkować w miejskich strefach płatnego parkowania. Użytkownicy innogyGO! będą także mieli zapewniony dostęp do 30 punktów punktów ładowania innogy, z których każdy będzie w stanie w pełni naładować BMW i3 w 50 minut.

Zdjęcie: inf. prasowa

podobne treści