biznessprzętWiadomości promowane

W USA wraca moda na telewizję odbieraną przez fale radiowe

telewizor z anteną

Są kablówki, Boxee czy Hulu nigdy nie było więcej sposobów na oglądanie ulubionych programów telewizyjnych. Więc dlaczego wciąż tak wiele osób ogląda tradycyjną telewizję? Opowiedź jest prosta: jest dobra, tania i na żywo.

Jak pisze Wall Street Journal,  w USA obserwuje się wzrost zainteresowania telewizorami, jako główną alternatywą dla kablówek:

Sprzedawca anten telewizyjnych Richard Schneider z St. Louis twierdzi, że sprzedaż jego firmy poszybowała w górę. Jego firma Antennas Direct sprzedała 70 tys. anten w styczniu. Spodziewa się podwoić wyniki z poprzedniego roku i sprzedać 600 tys. sztuk. W 2010 sprzedał 400 tys. anten

To, że wiele osób rezygnuje z kablówek jest zrozumiałe: są drogie, obsługa klienta jest fatalna a streamowanie wideo za pośrednictwem Netfliksa czy Hulu pozwala obejrzeć dużo więcej. Anteny są doskonałym uzupełnieniem streamu. Są tanie, pozwalają obejrzeć dużo programów związanych z wydarzeniami, które warto śledzić na żywo. Chcesz obejrzeć Oskary na żywo w HD? Musisz albo zapłacić bajońską sumę za kablówkę, albo kupić tanią antenę i oglądać wszystko za darmo. Ja wybieram to drugie.

[WSJ grafika via Igor Shikov/Shutterstock.com]

podobne treści

 • Norbvlo

  Mogl by to ktos wytlumaczyc w przejrzysty sposob boo z tego co czytam to nie bardzo sie orientuje jakie wnioski wysnuc. Ogolnie rzecz biorac wydaje mi sie iz chodzi o to ze Amerykanie rezygnuja z kablowek na rzecz tunerow satelitarnych(przekaz cyfrowy_choc w tekscie jest mowa o tradycyjnej telewizji tzn. jak dla mnie takowa jest analogowa ale nie wim jak to wyglada w przypadku USA) gdzie te same progamy za ktore trzeba placic slono u operatorow kablowych(nawet w HD) sa za darmo?!

  • bciszewski

   w tekście Mario i w artykule WSJ chodzi wg mnie o to, że ludzie coraz chętniej oglądają streamy w tv, jednocześnie rezygnują z kablówek a ogólniedostępną tv oglądają odbierając ją przez normalną antenę. te programy są darmowe, zarabiają z reklam: 
   http://en.wikipedia.org/wiki/Television_in_the_United_States#Broadcast_television

  • Kingston

   Stary w jakiej ty epoce zyjesz telewizja naziemna nawet w Polsce juz nadaje w standardzie cyfromy (poczytaj o DVB-T) ;-)

 • Llgljghl

  Ja też oglądam naziemną TV Cyfrową, Jakość jest naprawdę bardzo dobra, nic to nie kosztuje a ma się 10-15 kanałów, w zależności od regionu. Dla odbioru wystarczy TV wyprodukowane po 2008 (lub dekoder za około 150zł) roku i antena za 25-50 zł. DVB-T to jest to! Już uruchomiłem to u rodziców i u niektórych znajomych. Kablówka jest do bani, Satelita też.

 • GizmodoUSniedziala

  Odblokujcie oryginalne Gizmodo ! Po co „przekieruj na US Gizmodo” SKORO TO NIE DZIALA ???

  • As

   jakis dziwny jestes

 • rattus norvegicus


  Są kablówki, Boxee czy Hulu nigdy nie było więcej sposobów na oglądanie ulubionych programów telewizyjnych.” – czy redaktorów Gizmodo nie obowiązuje już znajomość języka polskiego? Tragedia…

  • K-Pop’owy

   Zauważ, że autorem tekstu jest Mario Aguilar. Od niedawna większość artykułów jest tłumaczona z Amerykańskiego Gizmodo i mógł się po prostu wślizgnąć błąd w czasie tłumaczenie na Polski ;D

   • rattus norvegicus

    Widzisz, ja mam 38 lat i wychowałem się w czasach, gdy praktycznie żaden tekst nie mógł być opublikowany bez korekty. Ode mnie (pisuję artykuły i przewodniki turystyczne) też wymaga się korekty. To nie boli – wystarczy to, co się napisało, przeczytać jeszcze raz, w spokoju i ze zrozumieniem. Albo dać komuś innemu do „sczytania”. No, ale w dzisiejszych czasach każdy goni w piętkę, byle szybciej, i potem musimy czytać takie bohomazy i zastanawiać się, o co chodzi. Lubię serwis Gizmodo i często tu zaglądam, ale taka niedbałość mnie zawsze odstręcza. No, ale to pewnie przeszkadza coraz mniejszej liczbie internautów, do wszystkiego można przywyknąć… :(((

 • 5454y

  A grzie moge obejrzec Trwam za pomocą takich anten?