smartfony

W telefonach OnePlus nie będzie ładowania bezprzewodowego

Przynajmniej na razie. Jak wynika z wypowiedzi Pete’a Lau, CEO OnePlus, obecnie stosowane systemy bezprzewodowego ładowania nie są wystarczająco dobre.

Żadnych kompromisów. To hasło przyświeca OnePlus od początku. Według Pete’a Lau, kierowana przez niego firma raz odstąpiła od tej zasady i efekt rozminął się z oczekiwaniami. Ale o tym później, na razie skupimy się na bezprzewodowym ładowaniu.

A właściwie jego braku. Szef OnePlus nie jest negatywnie nastawiony do idei ładowania bezprzewodowego, ona sama bardzo mu się podoba. Problem w tym, że ładowane tak urządzenia ładują się bardzo długo. Lau chciałby, by produkowane przez OnePlus smartphone’y mogły oferować szybkie ładowanie bezprzewodowe. A dopóki nie nastąpi postęp w tym zakresie, firma nie będzie wykorzystywać gorszej technologii.

Jeśli zaś chodzi kompromisy. Lau zapytany został, czy któryś z produktów firmy został przyjęty gorzej niż zakładano. Okazuje się, że taki los spotkał najnowszą konstrukcję, OnePlus X. Jak wyjaśnia Lau, firma zamierzała skonstruować urządzenie, które należałoby do kategorii trochę niższej niż flagowce. I choć, jego zdaniem, produkt podobał się konsumentom, to jednak woleli oni wydać swoje pieniądze na flagowe urządzenia. Kierowana przez niego firma wyciągnęła odpowiednie wnioski i będzie teraz skupiała się tylko na najbardziej wydajnych urządzeniach.

podobne treści