newssprzęt

W przyszłym roku ruszy produkcja nowych układów mobilnych Intela

Intel poinformował, że w już w przyszłym roku powinien uruchomić produkcję nowej generacji mniejszych i zdecydowanie bardziej wydajnych procesorów mobilnych.

Taką wieść przekazał przedwczoraj na forum Intel Developer w San Francisco jeden z oficjalnych i zapewne upoważnionych przedstawicieli firmy. Nowe procesory mają w założeniu pomóc amerykańskiemu gigantowi w walce o prym na rynku urządzeń mobilnych, gdzie triumfy w ostatnim czasie święcił jeden z jego głównych konkurentów – jankeski Qualcomm. By zrealizować ten cel, nowe, energooszczędne procesory twórcy m.in. chipów Medfield mają zostać wyprodukowane w innowacyjnej (przynajmniej w tym wypadku) technologii 22 nanometrów (Qualcomm oferuje w tej chwili procesory wytworzone w tech. 28 nm).

Intel, który według rozmaitych szacunków analityków regularnie traci udziały na rynku procesorów, liczy że dzięki nowym układom dla smartfonów i tabletów uda mu się odwrócić obecny, raczej niekorzystny trend. Jest to o tyle prawdopodobne, że zgodnie z wszelkimi przewidywaniami – w ciągu kilku najbliższych lat popyt na urządzenia mobilne będzie stale wzrastać. Zobaczymy, jak na zapowiedzi i czyny Intela odpowie konkurencja.

[Reuters]

podobne treści