designWiadomość głównawtf

W przyszłym roku Nike chce zrealizować wizję butów z Powrotu do przyszłości

Buty Nike Air Mag są już legendą, choć próżno szukać ich w ofercie firmy – początkowo pojawiły się jedynie w filmie Powrót do przyszłości II. Zbliża się jednak rok 2015 i Nike najwyraźniej zamierza w pełni zrealizować wizję sprzed ćwierć wieku.

Kilka lat temu Nike postanowiło wykorzystać popularność Marty’ego McFly’a oraz noszonych przez niego butów. Wyprodukowano wtedy 1500 par Nike Air Mag, które wyposażone były w panel LED, świecące logo Nike i akumulator, który pozwalał na to, by właściciel świecił butami przez pięć godzin po ładowaniu. Choć buty cieszyły się sporą popularnością na aukcjach (producent sprzedawał w ten sposób tylko 15 par butów dziennie, zbierając pieniądze na walkę z chorobą Parkinsona), brakowało im jednej, najważniejszej cechy – nie wiązały się same.

Wielkimi krokami zbliża się jednak rok 2015 i Nike zamierza najwyraźniej zrealizować wizję scenarzystów filmu nakręconego pod koniec lat osiemdziesiątych. Tinker Hatfield, projektant butów Nike, który zaprojektował Nike Air Mag na potrzeby legendarnego filmu science-fiction, zapytany został w piątek, czy firma zamierza wprowadzić w przyszłym roku „power laces” czyli automatyczne sznurowadła. Ku zaskoczeniu wszystkich Hatfield stwierdził, że tak.

Na razie nie wiadomo, czy oznacza to, że Nike zamierza wydać kolejną, poprawioną wersję butów Nike Air Mag, czy automatyczne sznurowadła znajdą się też w innych produktach firmy, ale najwyższy czas, by coś takiego się pojawiło – w końcu sportretowany w filmie rok 2015 jest tuż za rogiem. Teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać na antygrawitacyjne deskorolki.

podobne treści