news

W przyszłości z wizji Microsoftu trzeba będzie ciągle myć ręce

Ekrany dotykowe dosłownie wszędzie – tak, jak w filmach science fiction. Podoba mi się ta elegancka wizja przyszłości zaprezentowana przez ludzi z Microsoftu. Podejrzane jest tylko, że na żadnym ekranie nie widać smug.

Jeśli prognoza się sprawdzi, a rok 2012 nie będzie ostatnim w historii ludzkości, za klika (-naście?) lat będziemy osaczeni urządzeniami z ekranami dotykowymi. Trudno nawet mówić o urządzeniach, ponieważ dotykowy interfejs (wzięty z systemu Mango,) będzie obecny także m.in. na meblach. Właściwie powierzchnia bez ekranu będzie powierzchnią straconą.

Film nazywa się „Office 2019”, więc skupia się na produktywności. Z jednej strony będzie elegancko, a drugiej wygląda na to, że nieustannie będziemy w pracy. Dane przechowywane będą w „chmurze”, a sprzęt wcale nie wygląda kosmiczne, tylko obwódki obudów smartfonów gdzieś zniknęły.

Wizja jest dziełem działu zajmującego się projektowaniem i przewidywaniem technologii przyszłości. Niejaki  David Jones sprawuje w Microsofcie funkcję „Dyrektora ds. Wizualizacji Przyszłości”. Konkurs na posadę tygodnia wygrany! [YouTube, TechCrunch]

podobne treści

 • mike.hunt

  @autorka
  Kiedy, na rany Chrystusa! Kiedy nauczysz się pisać po Polsku?!

  Jaki to ma sens?
  „W przyszłości z wersji Microsoftu trzeba będzie ciągle myć ręce” !!!

 • wp

  Jak zwykle jak coś robi microsoft to musi kopiować.
  Raczej wygrał konkurs na kopiarza tygodnia wygrał.
  oryginał jest lepszy niż ta żałosna kopia microsyfu
  http://gizmodo.pl/gadgets/17482/w_przyszlosci_caly_swiat_bedzie_ekranem_dotykowym.html

 • huloooBieacz

  @WP
  Wyluzuj wizje świata zapełnionego ekranami dotykowymi to już wiele lat temu widziałem.

  Film micfosoftu jest bardzo ładnie zrobiony podoba mi się design metro minimalizm czcionki ładne. Myślę że tak będzie się przezentowała przyszłość. Mam gdzieś w encyklopedi o komputerach którą dostałem 10 lat temu o przyszłośći komputerów. I fotka gościa z tabletem przy śniadaniu :D Dziś sam jadam śniadanie z tabletem :P

 • lol

  czy ktos zauwazyl ze na zegarku widocznym na szybie taksowki czas sie cofa?

 • olafp

  To nie zegar tylko raczej czas pozostały do osiągnięcia punktu docelowego…

 • hoodbinc

  w przyszłym roku samsung planuje wypuścić elastyczne ekrany, mam nadzieję, że znajdą zastosowanie w smartfonach i tabletach; największym problem pozostanie żywotność i rozmiar baterii. rzeczywistość taka jak na filmie? pewnie, ale nie wcześniej niż za 15-20 lat.