smartfony

W przededniu premiery OnePlus 3 firma zapowiada odejście od systemu zaproszeń

OnePlus już oficjalnie pochwaliło się tym, że premiera OnePlus 3 odbędzie się 15 czerwca. Tym bardziej interesujące wydają się informacje o tym, że firma zamierza zmienić swój model dystrybucji.

Kiedy OnePlus wypuszczało na rynek swój pierwszy smartphone o nazwie OnePlus One, zastosowany przy tej okazji przez chińską firmę system sprzedaży, który zakładał zaproszenia i sprzedaż urządzeń w nieregularnych partiach wydawał się dobrym sposobem na wykreowanie wizerunku marki, a jednocześnie pozwolił młodej firmie zapanować nad dostawami w sytuacji sporego zainteresowania ich produktem. Ale dwa lata, i dwa smartphone’y, później, OnePlus nie jest już początkującą firmą i zamierza ostatecznie zrezygnować z systemu zaproszeń.

To dobra informacja zwłaszcza dla tych, którzy zainteresowani są modelem OnePlus 3, który ma zostać oficjalnie zaprezentowany 15 czerwca, a którego sprzedaż ma ruszyć dzień później. Dzięki temu, że urządzenie pojawiło się już w bazie organizacji TENAA, wiemy, że ma być ono wyposażone w ekran AMOLED o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1080 na 1920 pikseli, a jego sercem jest czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 820, który będzie wspomagany przez 4 lub 6 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o dane, to przeznaczono na nie 64 GB, niestety nie będzie tego zwiększyć przy pomocy kart microSD.

Dodatkowo w OnePlus 3 mają znaleźć się: kamera pomocnicza 8 megapikseli, aparat fotograficzny 16 megapikseli, skaner linii papilarnych, NFC, moduły Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth, GPS oraz bateria o pojemności 3000 mAh. Na razie nie wiadomo ile będzie kosztować, ale Carl Pei, współzałożyciel OnePlus, stwierdził w rozmowie z Wired, że cena tego modelu będzie kształtowała się podobnie, jak w przypadku poprzednich smartphone’ów firmy.

podobne treści