mobilewynalazki

W Poznaniu uruchomiono pierwszy w Europie Cellomat Samsunga

Do bankomatów czy wpłatomatów jesteśmy już wszyscy przyzwyczajeni. Czy Cellomaty podbiją polski rynek?

Czym jest Cellomat? To urządzenie, w którym użytkownik może zgłosić usterkę swojego telefonu i zostawić go do naprawy. Przez całą dobę. Pierwsza taka maszyna w Europie stanęła właśnie w poznańskim Samsung Service Plaza.

Cellomat ma być ułatwieniem dla osób, które zwykle nie mają czasu podjechać do punktu obsługi klienta w godzinach pracy konsultantów. Dlatego maszyna dostępna będzie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ale to nie wszystko. W maszynie nie tylko zgłosimy usterkę i zostawimy urządzenie do naprawy, ale też kupimy w niej podstawowe dodatki, takie jak na przykład ładowarki czy słuchawki. Na życzenie, oraz po opłaceniu zwrotnej kaucji za pomocą karty płatniczej, Cellotomat wyda też telefon zastępczy na czas naprawy.

Obsługa urządzenia, podobnie jak w przypadku bankomatów, odbywa się za pomocą interface’u dotykowego. Zgłaszając usterkę telefonu, musimy podać swoje dane oraz opisać problem, jaki z nim występuje. Co ciekawe, można zrobić to za pomocą klawiatury, albo zostawić technikom nagranie głosowe. Następnie należy umieścić uszkodzone urządzenie na podajniku, a Cellomat wykona serię fotografii dokumentujących stan telefonu, a następnie go zabezpieczy.

Poznański Cellomat to pierwsze i na razie jedyne takie urządzenie w Europie, jest więc swego rodzaju poligonem doświadczalnym. Samsung Premium Service Plaza znajduje się w Poznaniu przy ulicy 27 Grudnia 17/19. Salon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 19:00, a w soboty 10:00 – 17:00. Sam Cellomat działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, urządzenie jest objęte stałym monitoringiem.

Zdjęcie: Samsung

podobne treści