wynalazki

W okularach Eyejusters sam ustawisz szkła korekcyjne

Najlepiej oczywiście udać się do okulisty, a potem zamówić u optyka okulary odpowiednio korygujące naszą wadę wzroku, ale prawda jest taka, że nie wszystkich na to stać. Nawet w „kraju mlekiem i miodem płynącym”, czyli USA, gdzie dostęp do usług medycznych jest tak drogi, że powstały też „doraźne” plomby dla tych, którzy nie mają pieniędzy na dentystę.

Amerykańskie okulary Eyejusters nie są piękne, ale kosztują tylko 40 dolarów i umożliwiają poprawę jakości widzenia większości osób, które mają kłopoty ze wzrokiem. Składają się z dwóch warstw szkła, które przesuwa się względem siebie, by uzyskać efekt korekcyjny. Dopasowania ogniskowej dokonuje się przez obracanie specjalnego pokrętła wkładanego z boku Eyejusters. Kiedy jesteśmy zadowoleni z efektu, pokrętło wyjmujemy i zaczynamy czytać.

Głównym przeznaczeniem okularów jest pomoc tym, którzy nie mają dostępu do profesjonalnych usług medycznych. Podobnie jak opisywane już przez nas okulary opracowane przez Joshuę Silvera, Eyejusters nie wymagają wizyty u okulisty, więc powinny przede wszystkim przydać się w krajach, gdzie brak lekarzy.

Adjustable Sliding Lens Glasses Let You Tweak Your Prescription

[Eyejusters, The Red Ferret Journal]

podobne treści