biznesnews

W najnowszym rankingu najbogatszych Polaków aż 5 osób reprezentuje branżę gier

Nie jest tajemnicą, że na produkcji gier komputerowych można dobrze zarobić. Pozostaje ustalić, co to znaczy „dobrze”. Według najnowszego zestawienia najbogatszych Polaków, aż pięć osób w pierwszej setce związanych jest z rodzimą branżą gier.

W najnowszym zestawieniu polskiej edycji magazynu Forbes, wśród stu najbogatszych Polaków, aż pięć osób swój majątek zawdzięcza grom komputerowym. Najwyżej, bo aż na ósmym miejscu, znalazł się Paweł Marchewka, szef i założyciel firmy Techland. Jego majątek szacowany jest na ponad 3,5 miliarda złotych i w stosunku do ubiegłego roku nie zmienił się on za bardzo.

Pozostałe cztery osoby związane są z firmą CD Projekt. Na trzynastym miejscu na liście polskich milionerów znajduje się Marcin Iwiński, współzałożyciel firmy, którego majątek szacowany jest na ponad 2,3 miliarda złotych. W stosunku do ubiegłego roku jest to wzrost aż o 60 procent. Na miejscu siedemnastym uplasował się Michał Kiciński, drugi ze współzałożycieli CD Projekt, którego majątek szacowany jest na niecałe 2 miliardy złotych. W jego wypadku także można mówić o znacznym wzroście. Na trzydziestym drugim miejscu znajduje się obecny dyrektor finansowy CD Projekt, Piotr Nielubowicz, a prezes zarządu firmy, Adam Kiciński, znalazł się na osiemdziesiątej pozycji z majątkiem szacowanym na ponad 630 milionów złotych.

Ilustracja: CD Projekt Red/mat. promocyjne

podobne treści