biznes

W Microsofcie szykują się zwolnienia

Microsoft szykuje się do fali zwolnień. Jak podaje TechCrunch, powodem planowanych zwolnień jest restrukturyzacja i przemodelowanie działu sprzedaży.

Restrukturyzacja wymuszona jest przez zmiany na rynku, który coraz bardziej dryfuje w kierunku usług w chmurze. Tymczasem Microsoft od wielu lat zatrudnia sprzedawców, którzy specjalizują się wyłącznie w sprzedaży klasycznego oprogramowania, a wieloletni dyrektor ds. operacyjnych, Kevin Turner, który przejął dział sprzedaży i marketingu w Microsofcie, chciałby, by to właśnie rozwiązania związane z Azure stały się najważniejszym produktem.

Powoduje to konieczność reorganizacji całego działu sprzedaży, a co za tym idzie, zwolnienia. Microsoft na razie nie wydał żadnego oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ale serwis spodziewa się, że pojawi się ono już niebawem. Na całym świecie pracę ma stracić kilka tysięcy osób.

Oczywiście nie są to pierwsze cięcia w Microsofcie. Rok temu, po sprzedaży Nokii, firma zwolniła 1850 osób związanych z pionem zajmującym się smartphone’ami. Dwa miesiące później, w kolejnej fali zwolnień, prace straciło 2850 pracowników.

Zdjęcie: Flickr/PeterWood

podobne treści