aplikacje

W Mapach Google pojawi się tryb picture-in-picture

Dobra wiadomość jest taka, że w Mapach Google pojawi się tryb picture-in-picture. Zła wiadomość jest taka, że nie wszyscy z niego skorzystają. Przynajmniej jeszcze nie teraz.

Mapy Google mają wiele zalet, mają też jedną, zasadniczą wadę. Jeśli próbujecie się za ich pomocą odnaleźć w nieznanym sobie miejscu, przy każdym wywołaniu innej aplikacji, tracimy podgląd mapy. Długo nie dało się tego uniknąć, jednak, jak donosi serwis Android Police, niebawem ma się to zmienić dzięki wprowadzeniu do Map Google trybu picture-in-picture.

Jak wynika z wpisów na forach Google, funkcja ta właściwie została dla niektórych użytkowników już wprowadzona kilka dni temu. Ale najwyraźniej z powodu zgłaszanych błędów, Google postanowiło jeszcze dopracować tę funkcjonalność. Oficjalnie tryb picture-in-picture zostanie wprowadzony w ciągu najbliższych kilku tygodni, wtedy też każdy będzie mógł go uruchomić klikając przycisk home podczas nawigowania w telefonie.

No, prawie każdy. Przynajmniej na razie. Wprowadzenie tego trybu w Mapach Google ograniczone jest tylko dla urządzeń z Androidem 8.0 Oreo, ponieważ tylko ta wersja wspiera ten tryb systemowo w wersji mobilnej. Co oznacza z kolei, że obecnie tylko smartphone’y Pixel mogą z niego skorzystać. Ale w przyszłości dostępność tej funkcjonalności się rozszerzy. Choć biorąc pod uwagę tempo, w jakim urządzenia mobilne zwykle otrzymują aktualizacje do wyższej wersji systemu może to trochę potrwać.

Ilustracja: Google Product Forum

podobne treści