internetnews

W którym kraju jest najszybszy Internet?

Odpowiedź może was nie zaskoczy: najszybszy Internet znajdziecie w Korei Południowej. Największą niespodzianką rankingu są jednak kolejne miejsca: głównie kraje Europy Wschodniej!

Korea Południowa może pochwalić się średnią prędkością pobierania danych na poziomie 17,62 Mbps (2,2 MBps). Taki wynik daje jej pierwsze miejsce w światowym rankingu. Po Korei można by było się spodziewać np. Niemiec lub Stanów Zjednoczonych, a tutaj zaskoczenie. Drugie i trzecie miejsca zajmują Rumunia i Bułgaria (odpowiednio 15,27 Mbps i 12,89 Mbps). Dalej znajdziecie kolejne kraje z naszej części kontynentu: Litwę, Łotwę, a później trochę dalszą Japonię z wynikiem 10,91 Mbps.

Średni wynik naszego kraju wyniósł 3,45 Mbps, co dało nam 48. pozycję, za Chorwacją i przed… anonimowymi proxy. Ostatnie miejsce zajęło Kongo z średnią prędkością 13 kilobajtów na sekundę (104 Kbps).

Mapę z wynikami możecie zobaczyć tutaj. [Ubergizmo]

podobne treści

 • 5131lukid

  Drugie i trzecie miejsca zajmują Rumunia i Bułgaria, ponieważ ktoś kto w ogóle posiada internet ma sporo pieniędzy i stać go na coś więcej niż 2MB, a reszta nie ma go wcale.

  szybkość/ilość użytkowników = średnia

  średnia zależy od obu.

  Wszędzie mnie tego typu statystyki rozśmieszają.

 • Senior

  Hahahah a pod newsem reklama Netii „Nawet najszybszy internet Netii…”

 • a

  @5131lukid

  i w tym momencie bym sie z toba zgodzil
  lecz jak wytlumaczysz takie Kongo?

 • qwerty

  Dziwne, w Szwecji chyba minimalne łącza to 2Mbit a większość znajomych ma standardowe 20 Mbit przy połączeniu kablowym ale to odchodzi do lamusa do większość przesiada się na komórkowe łącza bez limitów.

 • Anonim

  uff dobrze, ze u mnie średnio śmiga 3MB/s

 • miki2u

  Niedlugo wybory wiec statystyk bedzie wiecej. Na tym polegaja statystyki ze sa podkladka pod cos innego tzn. jakie zamowienie takie statystyki i wyniki.
  Jezeli ktos chce szybkosc to czemu nie – firma zrobi tak zeby bylo dobrze. Trzeba podkreslic ilosc / jakosc / czy cene, wszystko da sie zrobic zeby klient byl zadowolony nawet jak tak nie jest wystarczy zawezic „probe” do np. najbogatszych staruszkow serfujacych po necie. I nagle okazuje sie ze Koreanczycy (to nic ze tylko ci starzy i bogaci) maja najszybszy internet na Swiecie, ale jest sie czym chwalic

 • miki2u

  PS. Statystyki zaprezentowane tutaj przedstawiaja kto najwiecej sciaga, a nie kto ma najszybszy internet. Chociaz znajda sie i tacy co powiedza ze jak duzo i szybko sciagaja to maja szybki internet. No i np u ruskich szybciej sie sciaga niz w Stanach czy Kanadzie czyzby dlatego ze wiekszosc serwerow z nielegalnymi plikami (filmami) jest tam?

 • miki2u

  Dodaj komentarz