grysprzętwtf

W końcu poznaliśmy datę polskiej premiery Xboxa One

Microsoft w końcu podał datę polskiej premiery Xboxa One. Będzie miała ona miejsce 5 września. Ale czy polski debiut konsoli nowej generacji 11 miesięcy po premierze światowej ma jeszcze jakiś sens?

Microsoft w końcu powiedział coś konkretnego – od 5 września będzie można w Polsce kupić Xboxa One. Przypomnijmy tylko, że amerykańska konsola nowej generacji dostępna jest już od 22 listopada ubiegłego roku, ale tylko w wybranych krajach. Podobno powodem, dla którego musimy czekać prawie rok na Xboxa One jest to, że Microsoft chciał dobrze zlokalizować obsługę nowej wersji Kinecta, który jest przecież „integralną” częścią Xboxa One. Szkoda tylko, że niedawno dowiedzieliśmy się, że Kinect znowu aż tak „integralny” nie jest i jednak będzie można kupić konsolę bez tego gadżetu, za to taniej o 100 dolarów. Czyli w cenie PlayStation 4, które od dawna można normalnie kupić w naszym kraju.

Cena konsoli w Polsce nie będzie odbiegała od tego, ile już dziś w innych krajach zapłacić trzeba za Xboxa One – wersja „integralna” kosztować będzie równowartość 499 dolarów, podczas gdy za wersja pozbawioną Kinecta trzeba będzie zapłacić równowartość 399 dolarów. Tyle przynajmniej chciałby za nie otrzymywać Microsoft, więc powinniśmy dodać do tego jeszcze co najmniej podatek Vat.

Spośród interesujących tytułów „startowych” można wymienić zaprezentowane na tegorocznych targach E3 Forza Horizon 2 i Halo: The Master Chief Collection, które dodatkowo będzie zawierało dostęp do bety trybu multiplayer z nadchodzącego Halo 5: Guardians.

Niestety Microsoft po raz kolejny potraktował nas jak klientów drugiej kategorii. Miejmy nadzieję, że przynajmniej w zakresie dostępu do usług i aplikacji coś się poprawi po polskiej premierze Xboxa One – do tej pory z ponad stu usług my możemy skorzystać z zaledwie kilku. Ale osobiście jakoś trudno mi się zdobyć na optymizm.

podobne treści