naukanews

W Gwatemali otworzyły się wrota piekieł

Po spojrzeniu na te zdjęcia, większość pewnie pomyśli „eee, to nie może być prawda”. Ale, moi drodzy, to nie fotomontaż – to zdjęcie zostało opublikowane przez rząd Gwatemali. Patrzycie na lej krasowy, który pojawił się znienacka w mieście Gwatemala, stolicy państwa. I jest bardzo, bardzo prawdziwy.

Lej krasowy to naturalne zagłębienie, które jest spowodowane usuwaniem gleby przez wodę. Ten proces może być powolny, ale czasami po prostu zapada się ziemia. W tej sytuacji proces był gwałtowny. Spowodowały go potężne opady deszczu z tropikalnego sztormu Agatha, który niedawno uderzył w Amerykę Środkową.

#!#photo2#!#

Wciąż brak jest doniesień o ofiarach, ale jedna z gazet już donosi, że zginęła jedna osoba, a do leju osunął się trzypiętrowy budynek. Przerażające. [Jesus Diaz/giz, Flickr, Boing Boing]

Zdjęcie: Paulo Raquec

podobne treści

 • wiesssssssss

  to news z 2007 roku:P

 • Anonim

  100% 2010 rok :) tropikalny sztorm Agatha – http://en.wikipedia.org/wiki/Tropical_Storm_Agatha_(2010)

 • Rafał Tomański

  @wiessssssss – wiem, co masz na mysli: http://www.reuters.com/article/idUSN2333586020070223, ale gwatemala ma widac szczescie do dziur

 • Anonim

  To się nazywa dziurawa jezdnia. Dla miasta czysty zysk – nia ma narzekających na dziurawą nawierzchnię. Ci, którzy w wjechali w dziurę raczej nie będą w stanie zgłosić swoich pretensji.

 • Anonim

  To się nazywa dziurawa jezdnia. Dla miasta czysty zysk – nia ma narzekających na dziurawą nawierzchnię. Ci którzy wjechali w dziurę raczej nie będą w stanie zgłosić swoich pretensji.

 • Anonim

  To się nazywa dziurawa jezdnia. Dla miasta czysty zysk – nie ma narzekających na dziurawą nawierzchnię. Ci którzy wjechali w dziurę raczej nie będą w stanie zgłosić swoich pretensji.

 • kusider

  przypomina mi dziurę mojej cioci, którą podglądałem na wsi jak się kąpie 2 lata temu…