wynalazki

W Dubaju pojawią się latające taksówki

Jeśli zarządza się drogami w mieście, w którym znajduje się ponad 300 wieżowców, drugie tyle jest w budowie, a kolejne kilka tysięcy w planach, można, a nawet należy, mieć niekonwencjonalne podejście do taksówek. Dokładnie tak, jak zarząd dróg i transportu Dubaju, który jeszcze w tym roku planuje uruchomić w mieście latające taksówki.

Nie będą one jednak obsługiwane przez śmigłowce. Uzupełnieniem transportu w Dubaju mają stać się Volocoptery, elektryczne i autonomiczne pojazdy powietrzne, opracowywane przez niemiecki startup o tej samej nazwie. Volocopter pracuje nad swoim pojazdem latającym już od siedmiu lat, a pieniądze na rozwój pojazdu, który przypomina swoim wyglądem bardzo dużego drona, wyłożył między innymi Daimler.

Najnowsza wersja Volocoptera może poruszać się z prędkością 70 km/h, a na jednym ładowaniu przelecieć 27 kilometrów. Ładowanie akumulatorów ma trwać jedynie dwie godziny.

Teraz firma nawiązała współpracę z zarządem dróg i transportu Dubaju, w którym pojazd zadebiutuje jako autonomiczna, latająca taksówka. Komercyjna premiera nowego środka transportu ma się odbyć jeszcze w tym roku.

Ilustracja: Volocopter

podobne treści