gadżety

W Barcelonie HTC przygotuje grunt pod ofensywę własnych inteligentnych zegarków

Zbliżają się targi Mobile World Congress, pojawiają się więc pierwsze przecieki na temat tego, co dziać się będzie w Barcelonie. I tak na przykład HTC zamierza pojawić się w Hiszpanii z aż trzema prototypami urządzeń należących do kategorii tak zwanych „wearables”.

Nie zostaną one jednak zaprezentowane publicznie. Jak podaje agencja Bloomberg, tajwański producent, który zmaga się od dłuższego czasu ze znaczącym spadkiem sprzedaży, zamierza zaprezentować swoje prototypy tylko przedstawicielom operatorów komórkowych. Według źródeł, na które powołuje się agencja, mają to być dwa prototypy „inteligentnych zegarków”  oraz bransoletka pełniąca jednocześnie funkcję odtwarzacza mp3.

Według przecieków zegarki HTC mają być zbudowane w oparciu o smartwatche Qualcomm Toq i będą wyposażone w wyświetlacze Mirasol. Ze smartphone’ami urządzenia te mają łączyć się za pośrednictwem Bluetootha, a ładowane będą bezprzewodowo. Dodatkowo dzięki nim użytkownicy będą mogli odbierać telefony, czytać wiadomości tekstowe, przejrzeć dane zapisane w kalendarzu czy odtwarzać muzykę, czyli generalnie wszystko to, czego można by się spodziewać po tego typu urządzeniach.

Cechą wyróżniającą propozycje HTC ma być to, że jeden z prototypów zaprojektowano podobno specjalnie do tego, by współpracował z Google Now. Jeśli doniesienia te okazałyby się prawdą, HTC byłoby pierwszym producentem, który oferowałby takie rozwiązanie.

Fakt, że tajwański producent zamierza zaprezentować swoje prototypy przedstawicielom operatorów komórkowych, można łączyć z wcześniejszymi zapowiedziami CEO HTC Petera Chou, który twierdził, że ten obszar rynku jest „kluczowy” dla firmy. Po niezbyt udanym eksperymencie z „facebookofonem” HTC First, będąc na jego miejscu, też starałbym się podpisać poważne kontrakty jeszcze przed uruchomieniem seryjnej produkcji nowych gadżetów. Jeśli wśród operatorów komórkowych znajdą się chętni na nowe gadżety HTC, trafią one do klientów w drugiej połowie tego roku.

podobne treści