ciekawostkikrótka piłka

Volvo zapowiada rozpoczęcie testów autonomicznego samochodu

Nie jest żadną tajemnicą, że inżynierowie Volvo już od pewnego czasu pracują nad projektem autonomicznego samochodu, który kiedyś miałby zastąpić na naszych drogach klasyczne, konwencjonalne auta. Wygląda na to, że prace nad pojazdem powoli nabierają tempa, bowiem szwedzka firma zapowiedziała jego szeroko zakrojone testy w ramach projektu Drive Me.

Według założeń – Volvo chce sprawdzić w akcji około setkę samochodów, które miałyby zmierzyć się z wszelkiego rodzaju wyzwaniami stojącymi przed tego typu pojazdami w terenie. W początkowej fazie projektu za kierownicami aut będą sieć specjalnie do tego wyznaczeni pracownicy firmy, którzy mieliby przejmować kontrolę nad maszynami w razie awarii czy jakichkolwiek nietypowych sytuacji. Jakby nie było, seria wypadków pewnie nie odbiłaby się korzystnie na przyszłej kampanii marketingowej auta.

Choć projekt ma wystartować już za kilka miesięcy, pierwsze pojazdy wyjadą na ulice Göteborga prawdopodobnie dopiero w roku 2017 roku. To właśnie wówczas – przynajmniej według zapowiedzi firmy – rozpoczną się masowe testy samochodu. Z niecierpliwością czekamy na ich rezultaty.

Źródło: Engadget.com

podobne treści