film

Vivica A. Fox powróci w Dniu Niepodległości 2

Castingi do sequela Dnia Niepodległości trwają w najlepsze. Dzisiejszego poranka Roland Emmerich, podobnie, jak w przypadku zatrudnienia Jeffa GoldblumaLiama Hemswortha Jessiego Ushera, poinformował za pośrednictwem swojego Twittera, że na potrzeby Dnia Niepodległości 2 do obsady dołącza znana z pierwszej części Vivica A. Fox.

„Ekscytujące wiadomości… właśnie zatrudniliśmy Vivicę do Dnia Niepodległości!”

 Aktorka w oryginale z 1996 roku grała Jasmine Dubrow, dziewczynę kapitana Stephena Hillera, granego przez Willa Smitha. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w oryginalnym Dniu Niepodległości, Dubrow ma młodego syna, Dylana (Ross Bagley). Być może to właśnie tę rolę podejmie Jessie Usher, gwiazda serialu Survivor’s Remorse. Jak już od dłuższego czasu wiadomo, Smith nie powróci w nowej odsłonie filmu. Powróci za to Jeff Goldblum, którego, poza swoimi występami w serii Park Jurajski, ostatnio najbardziej kojarzyć można jako prawnika Kovacsa z oscarowego Grand Budapest Hotel oraz Krampfa z Bezwstydnego Mortdecai. Obok trójki aktorów w filmie pojawi się także Liam Hemsworth, młodszy brat odtwórcy roli Thora w najnowszych produkcjach Marvela, znany ze swojej roli w serii filmowych adaptacji Igrzysk śmierci, powieści Suzanne Collins. Niektóre media podają także informację, jakoby Bill Pullman miał również powrócić na potrzeby produkcji, jednak nie zostało to jeszcze potwierdzone przez twórców.

Nie podano na razie informacji o tym, jak będzie wyglądała fabuła filmu. Wiadomo za to, że Rolland Emmerich wyreżyseruje kontynuację hitu w oparciu o scenariusz stworzony przez Cartera Blancharda. Wcześniej skrypt tworzyli, wspólnie z reżyserem, Dean Devlin i James Vanderbilt. Producentami będą dwaj pierwsi wspólnie z Haraldem Kloserem. Kinowa premiera Dnia Niepodległości 2 zaplanowana została na 24 czerwca 2016 roku.

podobne treści