programy

Vivaldi wprowadza automatyczne grupowanie kart inne usprawnienia

Od dziś dostępne jest Vivaldi 2.3, pierwsza pierwszą aktualizacja tej przeglądarki w roku 2019. Jak zwykle w takich przypadkach wprowadzone zmiany wychodzą naprzeciw oczekiwaniom użytkowników.

Jedną z najważniejszych zmian w tej wersji Vivaldi jest wprowadzanie automatycznego grupowania powiązanych kart. Dzięki temu użytkownik może zgrupować kilka kart na przykład zawierających strony o zbliżonej tematyce, poprzez przeciągnięcie jednej nad drugą. To świetny sposób na utrzymanie porządku w oknie przeglądarki i uniknięcie konieczności przeszukiwania wielu małych kart w celu znalezienia tej jednej, która nas interesuje.

Użytkownik może stworzyć kilka grup kart i nadać każdej z nich nazwę, ułatwiającą ich identyfikację. Można też przyklejać, przenosić, hibernować czy wyciszać karty w razie potrzeby, można też włączyć opcję, dzięki której każdy link otwarty z aktywnej grupy kart zostanie dodany do tej samej grupy.

„Obsługa kart w przeglądarce Vivaldi jest wyjątkowa. Żadna inna przeglądarka nie daje użytkownikom tak wielu możliwości zarządzania ich kartami. Automatyczne grupowanie kart jest doskonałym przykładem tego, w jaki sposób użytkownicy mogą okiełznać niezliczoną ilość informacji otrzymywaną podczas przeglądania sieci”, mówi Jon von Tetzchner, dyrektor generalny Vivaldi Technologies. „Nasza innowacyjność wynika z zaufania, jakim obdarzają nas użytkownicy. Oni na to zasługują”.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie funkcji wyświetlania najczęściej odwiedzanych stron, widocznych po rozwinięciu paska adresu. Te sugestie oparte są na indywidualnych nawykach przeglądania i są również widoczne w innych unikalnych funkcjach Vivaldi, takich jak panele www czy Szybkie wybieranie. Opcja ta jest domyślnie wyłączona, można ją włączyć w Ustawieniach.

Zadowolone będą także osoby, które wykonują sporo zrzutów ekranu. Vivaldi 2.3 ma bowiem wbudowane narzędzie, które pozwala na zapisanie dowolnej części strony w formie pliku graficznego. Wykonane zrzuty mogą zostać skopiowane do schowka lub też zapisane na komputerze.

podobne treści