programy

Vivaldi 1.15: większa personalizacja i zmiany w zakładkach

Vivaldi udostępniło nową wersję swojej przeglądarki. Wprowadzone zmiany dotyczą zarówno strony graficznej, jak i możliwości. Choć raczej skupiają się one na wygodzie korzystania z programu.

Jeśli chodzi o zmiany techniczne, to wymienić wśród nich można przede wszystkim poprawkę dotyczącą dźwięku, a przede wszystkim jego prędkością podczas odtwarzania HTML5. Kolejną wprowadzoną zmianą jest wprowadzenie możliwości wyświetlania elementów interface’u w trybie pełnoekranowym. Od teraz narzędzie przechwytywania obrazu zapamiętywać też będzie ostatnio zastosowaną konfigurację.

Nowości skupiają się jednak na personalizacji i zakładkach. Jeśli chodzi o to pierwsze, to Vivaldi pozwali teraz ustawić obraz, który wyświetlany będzie w tle okna. Domyślnym motywem jest geometryczny wzór, ale w opcjach związanych z wyglądem można tutaj ustawić cokolwiek.

Kolejna zmiana to nowy sposób dostępu do zakładek. Do tej pory były one widoczne w panelu zakładek, ich menedżerze lub pasku oraz na stronie Szybkiego wybierania. Wraz z wersją 1.15 użytkownik może w wygodny sposób uzyskać do nich dostęp również z poziomu głównego menu przeglądarki.

„Poszczególne funkcje zawarte w przeglądarce Vivaldi odzwierciedlają możliwości naszego produktu i nasze dążenia do sprawienia aby każda funkcja była cenna i elastyczna dla wszystkich użytkowników”, mówi Jon von Tetzchner, dyrektor generalny Vivaldi Technologies. „Choć jesteśmy zdeterminowani aby wprowadzać nowe funkcje, równocześnie pracujemy nad dodaniem drobnych usprawnień do każdego aspektu przeglądarki, dzięki czemu Vivaldi z każdą kolejną wersją jest lepszym produktem”.

podobne treści