programy

Vivaldi 1.13: Dużo nowości w zarządzaniu kartami

Vivaldi udostępniło dziś kolejną aktualizację swojej przeglądarki. Największą nowość stanowi dodanie panelu Okno do paska bocznego, który powinien przydać się użytkownikom przyzwyczajonym do pracy z dużą liczbą kart.

Nie jest to oczywiście jedyna zmiana, ale ta jest najbardziej widoczna.  Te mniej widoczne, to na przykład zmiany w kodzie przeglądarki, które spowodowały wzrost wydajności, zauważalny szczególnie na starszym i wolniejszym sprzęcie. Usprawnień doczekało się także pobieranie, które otrzymało między innymi możliwość wstrzymania i wznawiania pobierania czy wyświetli ostrzeżenie w przypadku próby zamknięcia przeglądarki przed ukończeniem pobierania. W managerze pobierania pojawi się też informacja na temat bieżącej prędkości pobierania.

Najbardziej widoczna zmiana to jednak wprowadzenie panelu Okno. Umożliwia on wygodne zarządzanie nawet setkami kart, które prezentowane są w widoku drzewka. Z tego miejsca użytkownik może je zamykać, grupować, przenosić czy hibernować. Panel wyposażony jest także w wyszukiwarkę, dzięki której szybko odnajdziemy poszukiwaną kartę. Obok wyszukiwarki umieszczono także dwa przyciski pozwalające na na otwarcie nowej pustej karty lub nowego okna.

Jak chwali się Jon von Tetzchner, szef Vivaldi Technologies:

„Vivaldi zawiera więcej wbudowanych opcji zarządzania kartami niż jakakolwiek inna nowoczesna przeglądarka. Użytkownicy mogą wybrać położenie paska kart, mogą nawigować po nich za pomocą klawiatury, grupować je, itd. Nowy Panel Okna przenosi zarządzanie kartami na jeszcze wyższy poziom.”

podobne treści