portale społecznościowewynalazki

ViralSearch zidentyfikuje i pokaże wirusowe treści

Co właściwie oznacza, że niektóre treści w Internecie rozprzestrzeniają się wirusowo? Nie chodzi przecież tylko o samą popularność samego materiału. Zespół Microsoft Research postanowił zbadać to zagadnienie i sprawdzić w jaki sposób popularne treści rozprzestrzeniają się za pośrednictwem Twittera.

W tym celu zbudowano narzędzie o nazwie ViralSearch, które obrazuje w jaki sposób dana informacja się rozprzestrzenia. Przy jego pomocy przeanalizowano prawie miliard łańcuchów informacyjnych na Twitterze, co pozwoliło na przedstawienie procesu rozprzestrzeniania się informacji w formie graficznych wykresów. ViralSearch pozwala także na wyszukiwanie fraz, treści czy nawet użytkowników, którzy w jakiś sposób przyczynili się do tego, że dana treść rozprzestrzenia się wirusowo.

Materiały udostępnione przez Microsoft na temat ViralSearch są bardzo ciekawe, choć niestety trochę zdawkowe. Jak na razie jest to tylko projekt badawczy, który ma zostać w pełni przedstawiony na firmowej konferencji technologicznej TechFest. Niestety Microsoft nie planuje przekształcić ViralSearch w ogólnodostępny produkt, na razie firma chciałaby wykorzystać go we własnych analizach.

Trochę szkoda. Z pewnością znalazłoby się wiele osób zainteresowanych dostępem do takiego narzędzia.

podobne treści