biznesinternetnews

Vic Gundotra opuszcza szeregi Google

Smutne wiadomości z obozu Google. Vic Gundotra, żywa legenda firmy, człowiek który powołał do życia serwis społecznościowy Google+, oficjalnie opuścił szeregi kalifornijskiego giganta.

Swoją decyzję Guntora ogłosił rzecz jasna za pośrednictwem swego flagowego dzieła, publikując wpis pod tytułem „And then”. W poście, były już wiceprezes działu inżynieryjnego firmy, podziękował kierownictwu Google oraz swym podwładnym za 8 lat wspólnych prac nad rozwojem serwisu.

Mam wieczny dług wdzięczności wobec zespołu Google+. Tej grupy ludzi, która zbudowała od podstaw serwis społecznościowy wbrew sceptycyzmowi wielu. Ciągły wzrost liczby jego aktywnych użytkowników nadzwyczajny i mówi o wszystko pracy tej drużyny. Nie opowiada jednak wszystkiego o tym jacy to ludzie. To nieposkromieni marzyciele. Kocham ich i będę za nimi szczerze tęsknić.

Poza krótką, osobistą notką, Gundotra opublikował także tajemniczą wzmiankę o swoich planach na przyszłość, pisząc iż jest „podekscytowany tym co teraz nastąpi, ale to jeszcze nie dzień, by o tym szerzej opowiadać”. Swoje własne słowa podziękowania w stosunku do V.G. wystosował też rzecz jasna CEO Google, Larry Page, który wyraził głęboką wdzięczność i uznanie dla pracy Gundotry przy rozwoju flagowego serwisu społecznościowego firmy. Według Page’a, to właśnie starania Gundotry doprowadziły do stworzenia produktu, z którego sam codziennie korzysta.

Rzecznik prasowy Google w potwierdził w rozmowie z serwisem Gigaom, że nieoficjalne znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości, a zastępcą Gundotry na stanowisku szefa Google+ faktycznie zostanie Dave Besbris. Niewykluczone, że zachowa on pozycję wiceprezesa działu inżynieryjnego firmy.

Miejmy nadzieję, że koniec pracy w Google to zarazem początek nowego rozdziału w karierze V.G. Coś nam się wydaje, że jeszcze o nim usłyszymy.

Źródło: Google via Android Central

podobne treści