tabletyWiadomość główna

Versa Tab: polski tablet za 900zł

Prawdopodobnie nigdy nie słyszeliście o marce Benger. Nic w tym dziwnego ponieważ spółka powstała dopiero w tym roku. I od razu zamierza zaznaczyć mocno swoją pozycję na rynku tabletem Versa Tab.Podobno w Polsce nie da się niczego zbudować tanio. Jak się okazuje twierdzenie to sprawdza się jedynie w przypadku stadionów. Spółka Benger, która swoją siedzibę ma w Gorzowie Wielkopolskim, zamierza podbić rynek tabletem Versa Tab, którego cena ustalona została na 899zł. W odróżnieniu jednak od innych tanich tabletów Versa Tab może poszczycić się całkiem niezłymi parametrami technicznymi.

Sercem tabletu jest procesor ARM Cortex A8 1,2 GHz i układ graficzny Mali 400. Nie jest to co prawda czterordzeniowa Tegra 3, ale w porównaniu do Nexusa 7, którego cena po przeliczeniu na złotówki kształtować się będzie podobnie, Versa Tab ma większy ekran (odporny na zarysowania dziesięciopunktowy ekran dotykowy o przekątnej 9,7 cala o rozdzielczości 1024 na 768 pikseli) i 16 GB miejsca na dane. Polski tablet ma także 1 GB RAM DDR3, moduł WiFi, kamery 5,0 Mpx oraz 0,3 Mpx, gniazda micro USB, USB Host, mini HDMI, minijack oraz czytnik kart micro SD.

Wymiary urządzenia wynoszą  242,4mm na 189,5mm na 10mm a jego waga to 640 gramów. Tablet działać będzie pod kontrolą Android 4.0 a litowo-jonowy akumulator o pojemności 7800mAh ma wystarczyć na 10 godzin nieprzerwanej pracy.

„Staraliśmy się przygotować produkt, który zostanie wyposażony w jak najlepsze parametry, a jednocześnie będzie dostępny na każdą kieszeń. Jesteśmy przekonani, że udało się to osiągnąć. (…) Z niezwykłą starannością zadbaliśmy o to, by wydajność, użyteczność i funkcjonalność – szły w parze z niebanalnym wyglądem. Dużą uwagę przyłożyliśmy do optymalizacji czasu pracy. Versa Tab posiada energooszczędny chipset A10 z wbudowanym układem zarządzania energią – dzięki któremu optymalizuje wykonywane zadanie, aby użytkownik mógł korzystać z tabletu jak najdłużej,” mówi prezes Bengera Joanna Banaś.

Nie pozostaje nic innego jak tylko trzymać kciuki za rodzimą produkcję. Versa Tab wejdzie do sprzedaży już na przełomie lipca i sierpnia.

[Benger, informacja prasowa]

podobne treści