sprzęt

Valve ujawnia specyfikacje pierwszych prototypów Steam Machines

Kiedy Valve zapowiadało pojawienie się Steam Machines, firma powiedziała całkiem sporo, jednak milczała na temat specyfikacji technicznych swojego prototypu. Wczoraj jednak Valve postanowiło podzielić się ze światem informacjami na temat podzespołów, jakie się w nim znajdą.

Co prawda Steam Machines ma być całą serią urządzeń produkowanych przez różnych producentów i działających pod kontrolą SteamOS, jednak to Valve jako pierwsze udostępni trzystu szczęśliwcom prototypy swojej wersji Steam Machine. I właśnie dlatego, że będą to prototypy, gracze, którzy je otrzymają, testować będą różne konfiguracje sprzętowe.

Jakie więc podzespoły testowane będą przez Valve? Do testerów trafią urządzenia wyposażone w procesory Intel i7-4770, i5-4570, oraz i3. Karty graficzne prototypów dostarczy Nvidia. Będą to karty NVidia Titan, GTX780, GTX760 oraz GTX660. Testowane przez Valve komputery będą wyposażone w 16GB pamięci RAM DDR3-1600 a ich karty graficzne będą mogły korzystać z  3GB pamięci GDDR5. W obudowie o wymiarach około 12 x 12,4 x 2,9 cala znajdzie się także miejsce na dysk twardy 1TB lub hybrydowy dysk SSHD 8GB.

Jak widać możliwych kombinacji sprzętowych jest całkiem sporo i Valve najprawdopodobniej samo jeszcze nie wie, która z możliwych kombinacji trafi ostatecznie do produkcji.

podobne treści