gryinternet

Valve rozpoczyna publiczne testy Steam Broadcasting

Po tym jak Amazon kupił Twitcha, Valve najwyraźniej poczuło się wywołane do tablicy i uruchomiło własną platformę do strumieniowania gier. Wszyscy zainteresowani mogą już samemu przetestować Steam Broadcasting.

Strumieniowanie gier staje się coraz popularniejsze. Do grona firm, które wspierają taką formę rozrywki dołącza Valve, które udostępniło testową wersję usługi Steam Broadcasting. Aby przystąpić do bety, użytkownicy Steam muszą jedynie wyrazić na to zgodę w zakładce Konto w Ustawieniach klienta.

Steam Broadcasting pozwala także na przesyłanie dźwięku z mikrofonu, można też strumieniować obraz z pulpitu użytkownika. Nadawanie rozpocznie się automatycznie w chwili, w której system wykryje obecność widzów, warto więc zastanowić się, czy nasze łącze pozwoli na płynne oglądanie zabawy wszystkim potencjalnym użytkownikom, czy jedynie niektórym znajomym.

Same transmisje można oglądać z poziomu klienta Steam dla Windows 7 lub 8 (wersje wspierające tę funkcjonalność w systemach Vista, OS X na Linuxie są jeszcze przygotowywane), lub za pomocą przeglądarki internetowej.

podobne treści