biznesgry

Valve pracuje nad wersją Steama na rynek chinski

Chiny to ogromny rynek, co jest jakością samą w sobie. A ponieważ mało która firma chce znaleźć się po złej stronie „The Great Firewall of China” coraz częściej jesteśmy świadkami żenujących umizgów mających na celu zadowolenie chińskich cenzorów. A Valve nie jest tu wyjątkiem.

Z niezrozumiałych przyczyn Steam nie został jeszcze zablokowany w Chinach, a korzystają z niego tam miliony osób. Ale to może zmienić się w każdej chwili, zwłaszcza, że dostępne na platformie treści jedynie w małym stopniu spełniają tamtejsze wytyczne co do „zdrowej rozrywki”. Valve nie chciałoby jednak przestać istnieć na tamtym rynku, więc przygotowuje specjalną wersję platformy, która spełniać będzie wszystkie wytyczne chińskich władz.

Chińska wersja platformy Steam będzie działała niezależnie od wersji globalnej. Platforma będzie oparta na osobnych serwerach i będzie miała osobną obsługę. Na początek pojawi się w niej 40 tytułów, które przejrzane zostały przez chińskich cenzorów. Wśród nich będą przynajmniej dwie produkcje Valve: Dota2 oraz Dota Underlords. Wszystkie to światowe produkcje zatwierdzone przez chińskich cenzorów, ale nie można wykluczyć, że w przyszłości pojawiać się tam będą gry przeznaczone tylko na rynek chiński.

Przy pracach nad chińską wersją Steama pomaga firma o wymownej nazwie Perfect World. Chińska wersja platformy nazywać się będzie Zhengqi Pingtai, czyli Steam Platform po mandaryńsku. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy serwis zadebiutuje oficjalnie.

podobne treści