gadżety

Valve pracuje nad nowymi kontrolerami dla gier VR

Podczas wczorajszego Steam Dev Days Valve pochwaliło się prototypem nowych kontrolerów do gier. Przygotowywane są one z myślą o wykorzystywaniu ich podczas rozgrywki w wirtualnej.

Na razie jest to jedynie prototyp, więc Valve nie chwali się ani datą ich premiery, ani ich ceną. Ale już teraz wydają się być całkiem interesującą propozycją.

Swoim wyglądem przypominają trochę opaski na dłonie, które wyposażono w uchwyt pistoletowy. Na zaprezentowanych ujęciach widać, że opaski ściśle przylegają do nadgarstków, dzięki czemu sam uchwyt kontrolera nie musi być cały czas trzymany przez użytkownika, co pozwala na interesujące interakcje. Prototyp nowych kontrolerów Valve pozwala na przykład na rzucanie wirtualnymi przedmiotami za pomocą prawdziwych ruchów rąk. Innym ciekawym rozwiązaniem jest możliwość podnoszenia i opuszczania wirtualnych obiektów przez otwieranie i zamykanie dłoni.

Valve ma nadzieję, że dzięki temu rozrywka w wirtualnej rzeczywistości stanie się jeszcze bardziej naturalna, a przez to wciągająca. Nam pozostaje jednak czekać na więcej informacji, którymi firma zapewne podzieli się już niedługo.

Zdjęcie: Twitter/Shawn Whiting

podobne treści