mobilenews

Użytkownicy zadecydują jaki będzie Xiaomi Mi 6

Stwierdzenia w rodzaju „uważnie wsłuchujemy się w głos naszych klientów, by jeszcze lepiej świadczyć nasze usługi” można dziś usłyszeć prawie codziennie. Niektóre firmy traktują je poważnie, przedstawiciele innych muszą powtarzać je w ramach zaklinania rzeczywistości. Jednak Xiaomi postanowiło przebić wszystkich i zapytać swoich użytkowników o to, jaki ma być kolejny flagowiec firmy.

Chodzi o Xiaomi Mi 6, który zadebiutować pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku. Serwis Gizmochina donosi, że do części członków społeczności MIUI Xiaomi rozesłało kwestionariusz, w którym chińska firma wprost pyta o to, jaki powinien być jej przyszły flagowiec. Użytkownicy mają możliwość wskazania preferowanej przez siebie konfiguracji spośród kilku specyfikacji przygotowanych wcześniej przez Xiaomi.

Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy ekranem o przekątnej 5,2 lub 5,5 cala, a „pod maską” Xiaomi Mi 6 może znaleźć się:

  1. Procesor Snapdragon 8xx, 4GB RAM, 32GB pamięci, kamera 20 megapikseli;
  2. Procesor Snapdragon 65x, 4GB RAM, 64GB pamięci, podwójny obiektyw ze stabilizacją optyczną;
  3. Procesor Snapdragon 65x, 6GB RAM, 64GB pamięci, podwójny obiektyw bez stabilizacji optycznej;

Opcja pierwsza i trzecia wiąże się z zastosowaniem metalowej obudowy, w opcji drugiej Xiaomi Mi 6 miałoby mieć obudowę szklaną.

Jest to dość ciekawe podejście, producenci zwykle starają się bowiem utrzymywać specyfikację swoich flagowców w tajemnicy. Za kilka miesięcy będziemy mogli przekonać się, jak Xiaomi wyjdzie na tym eksperymencie.

Zdjęcie: Flickr/jonrussell

podobne treści