smartfonyWiadomość główna

Użytkownicy nie chcą telefonów z Windowsem?

Nokia przygotowuje się do „jesieni premier” Microsoftu, podczas której zaprezentowana zostanie nowa odsłona Windows Phone. Jednak pojawiają się głosy, że niezależnie od tego co zrobią połączone siły Nokii i Microsoftu, mobilna wersja okien skazana jest na porażkę. Dlaczego? Ponieważ użytkownicy ich nie chcą.

Tak twierdzi analityk firmy Bernstein Research, Pierre Ferragu, na którego powołuje się BGR. W raporcie, który został opublikowany wczoraj, Ferragu zaleca zajęcie krótkiej pozycji w stosunku do akcji Nokii. Co to oznacza? Że według niego w najbliższej przyszłości na akcjach Nokii będzie można zarobić jedynie grając na spadki. Dlaczego? Ponieważ ludzie nie chcą telefonów z Windows Phone.

„Nasze wieloletnie badania pokazały, że słaba sprzedaż telefonów opartych na systemie Windows Phone wynika ze stałego braku zainteresowania klientów tym produktem,” pisze Ferragu. „Pomimo wielokrotnie powtarzanych przez producentów (Nokia, ale także Samsung (005930) i HTC (2498)) prób stworzenia alternatywy dla Androida i Apple opartej na Windowsie, oraz pomimo pojawienia się wielu bardzo dobrych urządzeń opartych na tym systemie, pozytywnych ocen i wsparcia marketingowego, ten system operacyjny pozostaje niszowy zajmując 5% udziału w rynku smartphone’ów.”

„Brak zainteresowania konsumentów telefonami opartymi na Windowsie pojawia się konsekwentnie w badaniach marketingowych, które przeprowadzaliśmy w ciągu ostatnich kilku lat na całym świecie. Jest bardzo mało prawdopodobne, że sytuacja Windows Phone zmieni się,” pisze Ferragu twierdząc jednocześnie, że Windows Phone prawdopodobnie nigdy nie dogoni Androida i iOS.

Cóż, każdy ma prawo roztaczać swoje apokaliptyczne wizje. Czy się spełnią? Dowiemy się za kilka miesięcy.

[BGR]

podobne treści