mobile

Użytkownicy Androida 4.4 będą mogli wybrać aplikację do wysyłania wiadomości tekstowych

Google pochwaliło się niedawno, że wraz z wprowadzeniem Androida 4.4 KitKat, użytkownicy otrzymają możliwość będą mogli wybrać aplikację, która będzie obsługiwać ich wiadomości tekstowe.

Ponieważ wielu deweloperów postanowiło stworzyć swoje własne aplikacje obsługujące wiadomości tekstowe, a w tym celu musieli obchodzić zabezpieczenia Androida, Google postanowiło ułatwić im zadanie i w Androidzie 4.4 zapewnić im bezpośredni dostęp funkcji odbierania i nadawania smsów i mmsów. Użytkownicy będą mogli wybrać jaka aplikacja obsługiwać będzie ich wiadomości tekstowe z tym zastrzeżeniem, że w danym czasie tylko jedna aplikacja będzie mogła obsługiwać wysyłanie i odbieranie wiadomości.

Informacje zbiegły się w czasie z plotkami na temat tego, że Google zamierza pozbyć się tradycyjnej aplikacji obsługującej wiadomości tekstowe w Androidzie a w zamian za nią użytkownicy otrzymają Google Hangouts wzbogacone o tą funkcjonalność. Kilka dni temu portal Android Police dotarł do zrzutów ekranu jednej z rozwojowych wersji Google Hangouts, która miała możliwość odbioru i wysyłania wiadomości tekstowych.

podobne treści