internet

Uwaga klienci Morele.net

Okres przedświąteczny to zwykle prawdziwe żniwa dla wszystkich sklepów, również tych internetowych. Nic dziwnego, że interesują się nimi również przestępcy. Tym razem ich ofiarą padli klienci sklepu Morele.net.

Administracja sklepu rozsyła do klientów maila z informacją o tym, że doszło do nieuprawnionego dostępu do danych osobowych klientów. Ktoś włamał się do bazy danych Grupy Morele i wydobył z niej adresy e-mail, numery telefonów, imiona i nazwiska (jeśli zostały podane), oraz hashe haseł. Firma uspokaja, że dane bankowe klientów są bezpieczne, ponieważ firma nie przechowuje ich na własnych serwerach, ale zaleca zmianę hasła.

Wygląda na to, że sprawa jest związana z listopadowymi próbami wyłudzenia informacji bankowych, która skierowana była właśnie do klientów Grupy Morele. Przestępcy próbowali wówczas uzyskać dane bankowe klientów, wysyłając fałszywe SMSy o konieczności dopłaty do zamówienia złożonego właśnie w sklepach grupy. Zastanawiano się wtedy, skąd czerpią oni wiedzę o złożonych zamówieniach, wygląda na to, że zagadka się rozwiązała.

Tak czy inaczej, zawsze w takiej sytuacji warto zmienić hasło.

Zdjęcie: Flickr/Omer van Kloeten

podobne treści