news

Uwaga, jedzie gorący towar

Więc to tak wyglądają 123 tony odpadów nuklearnych w podczerwieni. Według eksperta Matthew Bunna, „ich temperatura nie ma nic wspólnego z zagrożeniem, jakie mogą spowodować”.

Odpady nuklearne transportowane są od wielu lat w ten sam sposób: pociągiem o nazwie CASTOR (fajna nazwa, to skrót od „Cask for Storage and Transport Of Radioactive material”). Radioaktywne śmieci są transportowane na trasie Niemcy-Francja-Niemcy od 1995 roku w celu najpierw zutylizowania ich, a następnie zmagazynowania ich w bezpiecznym miejscu.

An Infrared Look at 123 Tons of Nuclear Waste Reveals a Hot Mess

Powyższe zdjęcia zrobili pracownicy Greenpeace, którym nie straszne było zbliżenie się do tego toksycznego konwoju. [National Geographic, The Atlantic, zdjęcia: Greenpeace]

podobne treści

 • a

  Pisamiki nie bierzcei sie za sprawy na ktorych sie nie znacie … na tym zdjeciu jedynie co widac to to , ze w wagonie jest ladunek o temp. ~22 stopni celcjusza … czego do ma dowiesc ?

 • sebek.b

  green peace to eko-terrorysci zalezy im tylko na pieniadzach i tyle

 • witold.potega

  No właśnie dziwny jest ten Greenpeace, a jego działacze albo głupi albo niesłychanie wyrachowani. Tu prezentują w sposób „wstrząsający” ledwie letni wagon, a kiedy indziej wiszą na linach na chłodni kominowej z której wydobywa się czyściutka para wodna i skrobią napis „stop co2”

 • iforget911

  „Niestety, z chwilą nastania tzw. niepodległości Kościół dąży do stworzenia kraju wyznaniowego. Mamy być takim skansenem polskiego fundamentalizmu. To jest zupełna katastrofa. (…) Powinien być przeprowadzony rozdział Kościoła od państwa. Należy ustalić taryfy na usługi kościelne, należy zakazać ściągania z obywateli zamieszkałych w danych parafiach prawdziwych haraczów na budowę kościołów, należy anulować niezrozumiałe przywileje”. Jerzy Giedroyc, wypowiedź z 1993 r. Chcesz wiedzieć więcej wejdź na: http://www.ksiegarniaswit.pl/88173-dokad-kler-prowadzi-polske.html