news

USA będą karać za wniesienie Galaxy Note 7 na pokład samolotu

Posiadacze Samsungów Galaxy Note 7 nie mają ostatnio łatwego życia. W ciągu minionego weekendu zostało ono jeszcze bardziej utrudnione. Przynajmniej w USA. Tamtejsza administracja lotnicza zakazała bowiem wnoszenia ich na pokłady samolotów.

Federal Aviation Administration wydała zarządzenie, zakazujące pasażerom wnoszenia Samsungów Galaxy Note 7 na pokłady samolotów „w rzeczach osobistych, bagażu podręcznym, w bagażu lub jako towary”. Zgodnie z zarządzeniem, wszyscy amerykańscy przewoźnicy są zobowiązani do odmówienia każdej osobie posiadającej ze sobą to urządzenie wejścia na pokład. Zarządzenie obowiązuje od soboty. Powodem takiej decyzji są oczywiście obawy o bezpieczeństwo związane z wadliwymi bateriami, jakie zamontowano w tych urządzeniach.

Co ciekawe, łamanie zarządzeń Federal Aviation Administration jest w USA przestępstwem federalnym, więc wniesienie Samsunga Galaxy Note 7 na pokład samolotu może skończyć się bardzo nieprzyjemnie. W zależności od powagi sytuacji, może to być grzywna, kara ograniczenia wolności do lat dziesięciu, lub obie sankcje jednocześnie.

Zdjęcie: Flickr/Dr. Jaus

podobne treści