Wiadomość głównawtf

US Navy planuje łamać konsole i wykradać z nich informacje

Marynarka wojenna USA bardzo blisko przygląda się ostatnio konsolom. Problem polega na tym, że wcale nie mają zamiaru na nich grać. Chcieliby za to łamać ich zabezpieczenia i kraść informacje zagranicznych użytkowników, które są na nich zgromadzone.

W tym celu Departament Marynarki nawiązał współpracę z firmą Obscure Technologies by ta wyekspediowała setki używanych konsol za granicę by tam uzyskać jak najwięcej „znaczących i wrażliwych danych o poprzednich użytkownikach”.

Dlaczego za granicą? Ponieważ amerykańskie prawo nie pozwala im na zajmowanie się obywatelami USA. Obscure Technologies otrzyma prawie 200 000 dolarów za to zlecenie, które w większości przeznaczone będą na opracowanie narzędzi do automatycznego pozyskiwania tych danych. Informacje mają być zbierane nie tylko z dysków urządzeń ale analizowane także będą połączenia sieciowe.

Obscure Technologies otrzymało ten kontrakt ponieważ ich naukowcy za pomocą inżynierii wstecznej rozpracowali Xboxa.

Choć wygląda na to, że Marynarka Wojenna USA zamierza kraść dane ludzi, których teoretycznie ma chronić, nie zmienia to faktu, że jak już otrzymają narzędzia będą mogli okradać z danych każdego, kto miał jakiś związek z aktualną generacją konsol. Najzabawniejsze jest to, że część z opracowanych podczas programu narzędzi ma zostać udostępniona na licencji open source. poniżej podsumowanie kontraktu. Ciekawe prawda?

[FedBizOps via LiveScience via Kotaku]

podobne treści