wynalazki

US Army testuje hełm jak z gry komputerowej

Była już zbroja Iron Mana, teraz czas na hełm rodem z Halo. Amerykańska armia testuje właśnie modułowy hełm wyposażony w wyświetlacz HUD.

Hełm o nazwie Helmet Electronics and Display System-Upgradeable Protection (HEaDS-UP) został opracowany przez firmę Revision. Jest to wersja rozwojowa hełmu taktycznego stosowanego obecnie przez US Army, wzbogacona o dodatkowe zabezpieczenie twarzy, wizjer oraz wyświetlacz przyzierny. Dodatkowe elementy mają chronić żołnierzy przed pociskami kaliber 9 milimetrów a za obsługę wyświetlacz HUD odpowiedzialny będzie… smartphone z Androidem.

Prace nad systemem HeaDS-UP trwały cztery lata i były prowadzone w ramach wojskowego programu, którego celem było stworzenie zintegrowanego systemu ochrony głowy, który lepiej chroniłby wrażliwe obszary (badania wykazały, że kiedy amerykański żołnierz odnosi uraz głowy, w 72 procentach przypadków ranny jest w twarz), wykorzystując jednocześnie technologię HUD.

Za dodatkową ochronę twarzy odpowiedzialne są oczywiście dodatkowe elementy hemu, ale najciekawsza wydaje się być informacja o tym, że HUD obsługiwany jest przez urządzenie z Androidem. Niestety na razie nie wiadomo jak wygląda aplikacja obsługująca ten element, ale można wyobrazić sobie, że US Army będzie chciała by za jej pośrednictwem żołnierze otrzymywali rozkazy, taktyczny podgląd mapy czy ujęcia z dron szpiegowskich.

Coś na kształt gry komputerowej.

podobne treści