news

US Air Force odradzają próbę wdarcia się na teren Strefy 51

Nie trzeba być prorokiem, by domyślić się, że skoro wieści o planowanym za pośrednictwem Facebooka „szturmie na strefę 51” dotarły nawet do Polski, wiedzą o nim również amerykańskie siły zbrojne. I wcale ich ono nie bawi.

Choć facebookowe wydarzenie zapowiadające wzięcie szturmem tzw. Strefy 51 ma raczej żartobliwy charakter, Pentagon nie zamierza go ignorować. Zwłaszcza, że już prawie 1,3 miliona osób zapowiedziało swoją obecność, a kolejny milion wyraził zainteresowanie akcją.

US Air Force, do którego należy baza Air Force Flight Test Center, Detachment 3, zwana popularnie Strefą 51, wiedzą o wydarzeniu i nie zamierzają go zignorować. Co więcej, wydały oświadczenie, w którym odradzają każdemu udział w tym wydarzeniu.

„[Tzw. Strefa 51] to czynny poligon Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych. Odradzamy wszystkim podejmowanie jakichkolwiek prób dostania się na teren, na którym trenują siły zbrojne USA. Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych zawsze stają w obronie Ameryki oraz jej własności,” stwierdziła Laura McAndrews, przedstawicielka US Air Force.

Ilustracja: Flickr/Matt Huff

podobne treści