news

Urządzenie do kremacji kupki pupila

Grzeczni właściciele psów z większym lub mniejszym entuzjazmem zbierają z trawników i chodników prezenty od czworonogów do torebek. Izraelska firma Paulee Cleantec chce znacznie ułatwić im życie.

Lekkie i przenośne urządzenie AshPoopie zgarnia i kremuje kupkę w kilka chwil. Zamiast śmierdzącej miny na ziemi zostaje pył, który natychmiast rozwiewa wiatr. Proces zabija wszystkie bakterie, które znajdowały się w odchodach.

Paulee Cleantec deklaruje, że produkt pojawi się w sprzedaży w 2012 roku, ale na razie nadal dopracowuje prototyp. Nie dowiadujemy się jeszcze, jak dokładnie przebiega owa „kremacja”, ale technologia została opatentowana. Urządzenie zawiera kapsułki zużywane przy spalaniu kupy, zatem być może to jakieś zapalne chemikalia.

Pomysłodawca urządzenia, Oded Shoseyov z Uniwersytetu Jerozolimskiego, opracował je, ponieważ martwił go fakt, że na śmietniskach krajów rozwiniętych lądują tony woreczków wypełnionych kupami. [AshPoopie, CNET]

podobne treści

  • a

    Był taki film z Benem Stillerem – Envy. Koleś zbija fortunę na bardzo podobnym, pomyśleć by można niedorzecznym wynalazku. A tu firma izraelska potraktowała temat poważnie..