news

Uruchom aplikacje w Windows 8 mocą spojrzenia

Ekrany dotykowe to wspaniały wynalazek, ale po pierwsze, większość laptopów nie została w nie wyposażona, a po drugie, unoszenie ręki, by dotknąć wyświetlacza, bardzo męczy. Z oprogramowaniem i sprzętem firmowanym przez Tobii wszystkie te problemy odejdą do lamusa.

Programiści tej szwedzkiej firmy opracowali wzrokowy interfejs ułatwiający korzystanie z programu operacyjnego Windows 8. Potrzebne jest do tego „urządzenie kontroli kierunku patrzenia” (czytaj: coś w rodzaju kamerki internetowej) Tobii oraz wgranie softu tłumaczącego ruchy gałek ocznych na komendy. Zawieszenie wzroku na danej ikonie, a właściwie sekcji ekranu, prowadzi do uruchomienia aplikacji, zaś przesuwanie wzrokiem po ekranie sprawia, że cała zawartość interfejsu zaczyna się przesuwać. Ludzie z Tobii twierdzą, że są już w stanie obsłużyć wszystkie gesty zawarte w Ósemce.

Jak sądzicie, takie rozwiązanie mogło by się przyjąć wśród użytkowników komputerów? Czy powinniśmy jednak jeszcze czasem ruszać rękami? [Tobii, Ubergizmo]

podobne treści

  • Anonim

    Oczywiście że powinniśmy ruszać rękami, używając nimi klawiatury i myszki które póki co są bezkonkurencyjne. Akurat to rozwiązanie wygląda na jeszcze gorsze od gestów na ekranie dotykowym, podczas gdy na takowym czasem udaje się włączyć potrzebną funkcję, tak tutaj można by spokojnie zastosować generator losowy zamiast śledzić oczy użytkownika. Co jeśli np będzie chciał spojrzeć na kartkę obok komputera? albo coś co jest w z boku ekranu? Totalnie bezużyteczne.

  • fsffsdf

    Bardzo dobrze że nad tym pracują, im tańsze takie rozwiązania tym lepiej bo nie zapominajcie, że bardzo dużo ludzi na świecie jest inwalidami, a takie rozwiązania pomagają im w większym stopniu być niezależnymi, w tym często dać pracę, a to odciąża budżety państw.

  • Mimik

    Oo, gesty też… „Pinch and Pan” oczami? Wchodzę w to :)