design

LED-y w pomysłowej oprawie oświetlą każdy zakamarek

Niewielkie diody są idealne do wykorzystania tam, gdzie nie opłaca się instalować oświetlenia połączonego z domową instalacją elektryczną. Na rynku ciągle pojawiają się LED-y do doczepienia, przyklejenia i zawieszenia tam, gdzie będą nam potrzebne. Tym razem Osram proponuje Cuby, diodę, która może funkcjonować jako podręczna latarka albo światełko zaczepione w miejscu wymagającym oświetlenia.

Oprawa ma kształt sześcianu z wgłębieniem ułatwiającym trzymanie i zaczepienie. Cuby pomoże na przykład odnaleźć ubrania i buty w szafie, więc nie ma wątpliwości, gdzie okaże się najbardziej użyteczny. Oprawa pasuje także na kierownicę roweru i pomoże oświetlić wnętrze damskiej torebki. Przenośne źródło światła z LED-ami ma tyle zastosowań, ile wymyślimy.

Potencjalni użytkownicy ucieszą się też tym, że akumulator w Cuby ładuje się przez port USB, więc odpada kłopot z wymianą baterii.

Cuby został odznaczony prestiżową nagrodą Red Dot Design Prize 2012. Nie dość, że zużywa niewiele energii i jest wszechstronny, to jeszcze został wykonany z pokrytego gumą silikonu. Oprawa jest więc odporna na brud i wstrząsy, miła w dotyku i lekka.

Cena czarnego Cuby wynosi 20 euro. W maju w sprzedaży pojawi się też wersja biała, zaś na różową i niebieską poczekamy do lata. [Osram, Fareastgizmos]

podobne treści