internet

Upoluj figurki Lego ukryte w ośrodku CERN

Od września tego roku, każdy zainteresowany może zwiedzić ośrodek CERN za pośrednictwem Google Street View. Jakby samo w sobie nie było to wystarczająco fajne, okazuje się, że tuż przed umówioną wizytą specjalistów od obrazowania z Google, pracownicy CERN ukryli pośród sprzętu figurki Lego.

Za tym pomysłem stoi Stefan Lüders, specjalista od cyberbezpieczeństwa z CERN. Tuż przed planowanym fotografowaniem ośrodka, wpadł on na pewien pomysł.

„Zacząłem się zastanawiać – co mogłoby najlepiej pokazać, że traktujemy naukę poważnie ale jednocześnie nadal jesteśmy trochę nerdami?”

Odpowiedzią okazały się być figurki Lego, które zostały ukryte przez zespół Lüdersa pośród poważnego sprzętu. Uważny obserwator powinien znaleźć około 40 figurek, jednak pomysłodawca nie zdradzi dokładnej ich liczby, ponieważ odnalezienie wszystkich jest już zadaniem internautów. Każdy, kto do 31 stycznia wypatrzy na zdjęciach wykonanych w CERN Computing Centre co najmniej trzy figurki, i zgłosi swoje znalezisko, weźmie udział w losowaniu skromnej nagrody sponsorowanej przez CERN.

Zdjęcie: CERN

podobne treści