newssmartfony

Update wydłużający działanie baterii smartfonu Nokia Lumia 800


Nokia wypuściła dwa dni temu update oprogramowania windowsfonu Nokia Lumia 800, którego głównym zadaniem jest wydłużenie czasu działania baterii zasilającej urządzenie.

Aktualizacja niestety nie ukaże się równocześnie w każdym z krajów. Data jej pojawienia się na terytorium danego państwa zależeć będzie wyłącznie od szybkości działań lokalnych operatorów. Tempo ich prac można poniekąd śledzić tutaj.

Nie wiadomo na razie o ile dokładnie ma wydłużyć się czas działania 1450mAh baterii windowsfonu Lumia 800. Według nieoficjalnych, niepopartych żadnymi poważnymi dowodami doniesień, urządzenie po aktualizacji ma działać nawet trzykrotnie dłużej niż dotychczas, osiągając aż od 25 do 30 godzin ciągłej pracy. Brzmi całkiem nieźle, prawda? Póki co jednak – przed wydaniem ostatecznej oceny – warto chyba poczekać na kilka nieco bardziej wiarygodnych, profesjonalnych recenzji.

Poza usprawnieniami związanymi z czasem pracy baterii – update przynosi także kilka bliżej nieokreślonych zmian w sposobie odtwarzania przez windowsfon tzw. basów.

Posiadaczy smartfonu, którym udało się wejść w posiadanie update’u, zachęcamy do publikowania swoich wniosków w komentarzach pod wpisem.

[slashgear]

podobne treści