news

Update Windows Phone 7 do WP8 coraz mniej prawdopodobny.

Nie dalej jak wczoraj pisaliśmy o zamieszaniu powstałym w związku z całkowicie sprzecznymi wieściami o ewentualnej aktualizacji urządzeń z Windows Phone 7 do nowszej odsłony softu giganta z Redmond – WP8. Odpowiedzialny za część bałaganu, ewangelista Microsoftu – Nuno Silva, postanowił wyprostować nieco całą sprawę.

Przypomnijmy, że kilka dni temu w wywiadzie dla portugalskiego serwisu Zwame Silva stwierdził, że oprogramowanie wszystkich opartych na WP7 urządzeń zostanie zaktualizowane do jego nowej wersji – Windows Apollo 8. Niedługo potem, amerykański portal The Verge opublikował na swoich łamach dementujące te wieści, całkowicie odwrotne informacje poparte słowami swego anonimowego, rzekomo bliskiego Microsoftowi źródła. I tak powstał czokapik.

W związku z wynikłym z tego ambarasem i jego skalą, Silva postanowił wziąć na siebie odpowiedzialność za jego powstanie i samodzielnie wyjaśnił całą sytuację. Zamieścił on na swoim blogu wpis, w którym, przepraszając i prostując swoją wcześniejszą wypowiedź, oznajmił że chodziło mu w niej tylko i wyłącznie o kompatybilność już istniejących aplikacji WP z nadchodzącym Windows Phone OS 8. I… tyle. Nie licząc może tego, że Microsoft (jak ostatnio zwykle) „na razie nie ma nic więcej do dodania w tej sprawie”.

W tej sytuacji, update oprogramowania urządzeń opartych na WP7 do mającego zadebiutować jeszcze w tym roku Apollo wydaje się być z każdą chwilą coraz mniej prawdopodobny.

[pocketnow]

podobne treści