tabletyWiadomość główna

Unreal Engine 3 dla Windows RT

Całkiem sporo pytań związanych z tabletem Microsoft Surface nadal pozostaje bez odpowiedzi. Ale na przynajmniej jedno odpowiedziała dziś Nvidia – gry na Windows RT będą wyglądały kosmicznie.

Na powyższym nagraniu pracownik Nvidii prezentuje pokazówkę Unreal Engine 3 o nazwie ‚Epic Citadel’ na tablecie ASUS Vivo Tab RT. Wygląda to dużo lepiej niż we wcześniejszych rozwiązaniach Nvidii dla iOS i Androida. Tak, Windows RT ma wspierać pełną wersję UE3.

„Wprowadzając port pełnej wersji silnika, a nie tak jak wcześniej zmodyfikowanej wersji mobilnej, Nvidia i Epic ułatwiły wszystkim deweloperom UE3 opublikowanie najlepszych treści na Windows RT (…). Od teraz można uzyskać licencję na kod dla wersji Windows RT od Epic, nie możemy się już doczekać wspaniałych gier, które dzięki temu powstaną,” mówi Mark Rein wiceprezes Epic Games, zapowiadając jednocześnie, że z okazji premiery Windowsa RT Nvidia ma jeszcze klika rzeczy w zanadrzu.

Ciekawe tylko jak wsparcie dla pełnego Unreal Engine 3 odbije się na żywotności baterii tabletów z systemem Microsoftu na pokładzie.

[Nvidia]

podobne treści