wynalazki

UnlimitedHand czyli VR, którą można dotknąć

Technologia Wirtualnej Rzeczywistości została w ostatnich latach bardzo rozwinięta, choć jeszcze nie pojawiła się na rynku masowym. Nie zraża to jednak ludzi, którzy chcieliby ją rozwijać jeszcze bardziej. Tak jak na przykład pewien japoński startup, który opracował nową technologię pozwalającą na dotknięcie wirtualnych przedmiotów.

UnlimitedHand to urządzenie opracowane przez grupę H2L, która zawiązała się na Uniwersytecie Tokijskim. Swoim wyglądem przypomina ono opaskę noszoną na ramieniu, jednak od zwykłej opaski różni się ono diametralnie. Głównie za sprawą umieszczonych w niej stymulatorów mięśni, które do pewnego stopnia mogą przejąć kontrolę nad mięśniami dłoni i przedramienia. Dzięki temu oprogramowanie UnlimitedHand może stworzyć wrażenie, że ręka użytkownika dotyka wirtualnych przedmiotów lub jest obciążona.

Tworzenie wrażenia wagi wirtualnych przedmiotów to nie jedyne zastosowanie UnlimitedHand. Dzięki zastosowaniu akcelerometrów oraz czujników napięcia mięśni, urządzenie może działać również jako kontroler w wirtualnej rzeczywistości. Ale także poza nią, ponieważ skonstruowany już prototyp został zbudowany w taki sposób, by mógł współpracować z platformą Arduino.

Obecnie H2L za pośrednictwem Kickstartera zbiera pieniądze na rozpoczęcie produkcji UnlimitedHand. Choć do końca zbiórki jeszcze prawie dwa miesiące, już teraz cel został osiągnięty. Jeśli Japończykom uda się zrealizować wszystkie plany, pierwsze urządzenia, za które wspierający byli gotowi zapłacić 188 dolarów, trafią do nich w marcu przyszłego roku.

podobne treści