gadżetywynalazki

Uniwersalny tłumacz z Raspberry Pi

Czy nie byłoby wspaniale gdyby tani, przenośny system wyświetlał na bieżąco tłumaczenie tego co mówione jest do nas w obcym dla nas języku? Will Powell doszedł do wniosku, że może coś takiego złożyć wykorzystując ogólnie dostępne gadżety.

Zestaw składa się z dwóch Raspberry Pi podłączonych do okularów Vuzix 1200 Star i mikrofonu Bluetooth, który nagrywa rozmowę i konwertuje ją na tekst. Następnie tekst tłumaczony jest przez API tłumaczeń Microsoftu a przetłumaczony tekst wyświetlany jest jako napisy na okularach. Ale dzięki Raspberry Pi, które odpowiedzialne intefrace może zostać wyświetlony na czymkolwiek. W efekcie para na powyższym nagraniu może w miarę swobodnie porozmawiać podczas rozgrywania partii szachów.

„Mogę porozmawiać z Elizabeth, która mówi do mnie po hiszpańsku a ja odpowiadam jej po angielsku,” mówi Powell. „Nigdy nie nauczyłem się hiszpańskiego, ale dzięki okularom mogę prowadzić rozmowę.”

Oczywiście tłumaczenie nie jest to tak płynne jak normalna rozmowa, ale oferuje obecnie 37 języków. Dużo więcej niż zwykły człowiek jest się w stanie nauczyć.

[Will Powell via Cnet]

podobne treści